Finanse, dochody i zdolność kredytowa.

Mogę zagwarantować, że 90% dorosłych osób przynajmniej raz dziennie myśli o swoich przychodach, finansach i planowanych inwestycjach. W obecnych czasach pieniądz jest tym, co napędza globalną gospodarkę i wspomaga rozwój kraju. Pieniądze może i nie są najważniejsze, jednak ich brak może spowodować poważne problemy nie tylko natury materialnej, ale i zdrowotnej. Jak to się mówi, pieniądze szczęścia nie dają, ale to, co można za nie kupić już tak.

40W dobie dzisiejszych zmian gospodarczych niezmiernie ważnym jest by wiedzieć, jak odpowiednio zarządzać swoimi finansami, jak je inwestować i przeznaczać by przyniosły jak największe korzyści i jak najmniejsze straty. W zarządzaniu posiadanym kapitałem pomaga doradca finansowy, który wspiera w realizacji określonych celów finansowych swoich klientów. Jego zadaniem jest opracowywanie rozwiązań finansowych zgodnych z oczekiwaniami i potrzebami klientów, rozpoznawanie potrzeb klienta oraz pełne doradztwo finansowe, przekazywanie klientowi informacji o usługach podatkowych, a ponadto zwiększanie świadomości klienta co do ofert funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, banków i innych instytucji finansowych działających na terenie naszego kraju. Doradca jest więc indywidualnym wsparciem dla klienta, osoby posiadającej kapitał. Doradca dobrze wykonujący swoje obowiązki nie może namawiać klienta na skorzystanie z usług konkretnej placówki, a jedynie nakreśla możliwe opcje i wskazuje na wady i zalety poszczególnych usług i produktów finansowych.

W kontaktach z doradcami należy pamiętać, że ich stanowisko pracy zostało stworzone po to, by pomagać. Każdy doradca powinien mieć na celu szczególnie dobro klienta, umieć się wczuć w jego sytuację, wysłuchać wszystkich uwag klienta oraz dostosować do jego wymagań proponowaną ofertę produktową. Doradca to osoba otwarta, odpowiedzialna, łatwo nawiązująca kontakty i umiejąca pracować w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *